jak schudnąć 5 kg
|

Jak schudnąć 5 kg?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Utrata pierwszych 5 kilogramów wcale nie jest taka trudna. Jeśli tylko będziesz trzymać się podstawowych wytycznych, to waga ruszy naprawdę szybko i prędko schudniesz te 5 kg. Co należy robić, aby plan się powiódł?

Dlaczego pierwsze kilogramy lecą dość szybko?

Ponieważ z reguły na początku swojej przygody z odchudzaniem tracisz nie tylko zbędne kilogramy, ale przede wszystkim organizm pozbywa się nadmiaru wody. W ciągu pierwszego tygodnia/dwóch odchudzania możesz stracić nawet 5-8 kilogramów i znaczna część z tego to będzie właśnie woda! Ale efekty zauważysz od razu. Mniejsza opuchlizna (także na twarzy) i nieco zmniejszony cellulit to naturalny efekt utraty wody.

1. Zacznij od detoksu

Nie musisz rzucać się na głęboką wodę i od razu startować z kompletnym, trzydniowym oczyszczaniem, ale jeden dzień detoksu pomoże przygotować Twój organizm do zmian, a także wspomoże utratę nadmiaru wody.

2. Powoli wyrabiaj w sobie rutynę treningową

Dzięki deficytowi kalorycznemu na 100% zgubisz zbędne kilogramy. ALE… Twoje ciało nie będzie zbyt jędrne. Dlatego zacznij wyrabiać w sobie nawyk aktywności fizycznej.

Nie rzucaj się od razu z motyką na słońce. Jeśli do tej pory byłaś typem kanapowym, zacznij od dwudziestu minut spaceru dziennie, albo kwadransa jogi w domu. Nie chodzi o to, żebyś stała się z miejsca demonem sportu, tylko żebyś wyrobiła w sobie nawyk, bo to jest najważniejsze! Niech ruch stanie się częścią Twojego stylu życia, a nie tylko drogą do celu. Dzięki temu – kiedy wreszcie schudniesz – masz dużo większe szanse, że utrzymasz sylwetkę, o której marzysz.

3. Nie przekraczaj kalorii, ale nie chodź głodna!

Często dietę porzucamy, ponieważ albo chodzimy głodne, albo w końcu poddajemy się z liczeniem kalorii. Jedno i drugie kończy się tak samo: po początkowym entuzjazmie i pierwszych straconych kilogramach powoli wracamy do starych nawyków… Dlatego na pierwszym etapie odchudzania warto skorzystać z gotowych diet, na przykład z naszych kompletnych jadłospisów:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *