Anonymous overweight woman touching tummy during training
|

Raz na zawsze! Jak skutecznie schudnąć?

Przyznaj się sama przed sobą: ile razy w życiu przechodziłaś już na dietę? Ile razy rozpoczynałaś tę samą walkę? Czy nie masz już dość nieskutecznych diet i porad? Jesteś w dobrym miejscu. Czytaj dalej, a dowiesz się jak schudnąć raz na zawsze, bez efektu jo-jo. 

 1. Zrób to dla siebie, nie dla innych

Miażdżyca. Nadciśnienie tętnicze. Zawał, udar, cukrzyca. Obniżenie płodności. Nadwaga jest chorobą, która odbiera radość z życia. Odbiera sprawność zarówno tą fizyczną, jak i mentalną. Czy chcesz żyć z bólem? Z chorobą? Zależna od innych? Większość osób odpowie, że nie. Ale też większość osób nie zatrzyma się na jednym ciasteczku, tylko zje całą paczkę.

Jak schudnąć skutecznie?

Większość osób postrzega nadwagę jedynie jako defekt wizyczny. Tymczasem jest to przede wszystkim coś, co skraca życie nawet o kilkanaście lat!

Dodatkowo ta reszta życia, która pozostaje, obarczona jest często chorobą, bólem i koniecznością codziennego przyjmowania leków.

Najważniejsza rzecz, jaką musisz zrozumieć, to że ta podróż to nie tylko walka o wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim o zdrowie i dobre samopoczucie. O poranki pełne energii. Skup się na tym, co czujesz wewnątrz siebie, a nie na oczekiwaniach innych ludzi. Pamiętaj, że schudnięcie powinno być dla Ciebie, nie dla innych czy mediów społecznościowych. I że ta podróż do zdrowej sylwetki to codzienne, małe wybory.

2. Bądź cierpliwa

Rzymu nie wybudowano od razu. Rzeczywista zmiana wymaga czasu, więc nie zrażaj się, gdy efekty nie przychodzą natychmiast. Celebruj każdy mały sukces i bądź cierpliwa wobec siebie. Pamiętaj, że chodzi o trwałe zmiany, nie o błyskawiczne efekty.

Pamiętaj, droga do zdrowia i szczęścia nie zawsze jest prosta, ale z pewnością jest warta podjęcia wysiłku. Ty możesz to zrobić, a my będziemy tutaj, aby Cię wspierać. Raz na zawsze!

3. Podejmij decyzję i ogłoś ją publicznie

Badania dowodzą, że publiczna deklaracja sprawia, że częściej osiągamy swoje cele! Nie musisz wrzucać posta o tym, że teraz będziesz się odchudzać. Ale dobrze jest poinformować tych, z którymi spędzasz codziennie najwięcej czasu (współdomownicy oraz/lub współpracownicy), oraz poprosić o wsparcie. Często otoczenie przeszkadza nam nieświadomie („no zjedz jeszcze jedno ciastko”).

Jeśli kupiłaś którąś z naszych diet, powieś na lodówce listy zakupów. To będzie Ci przypominać, że jesteś w trakcie procesu. Takie wywieszenie diety to także rodzaj „deklaracji”.

Jesteś warta tyle samo niezależnie od tego, ile ważysz, ale nie da się ukryć, że nadmierna waga jest chorobą, która prowadzi do wielu innych schorzeń – należy więc z nią walczyć. Dlatego nie czekaj dłużej – Twój czas na Ziemi jest ograniczony. Wykorzystaj go w pełni. Zdrowa, radosna, pełna energii!

Zobacz nasze diety

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *